Danışma Hattı
+90 224 221 38 39  |   224 220 36 73

Uluslararası Hukukta İnsanlığa Karşı Suçlar | 539 | Dora Yayıncılık

Uluslararası Hukukta İnsanlığa Karşı Suçlar

182TL
Kitabın Özellikleri
Yazarlar : Ersan ARSLAN
Türü : İİBF-Hukuk
Sayfa Sayısı : 236
Baskı Sayısı : 1
Baskı Yılı : Kasım 2020
Ebatları : 14*21
ISBN : 9786052472330

Bu kitap Kültür ve Truzim Bakanlığı tarafından alınan izinle telif hakları yönetmenliğine uygun olarak basılmıştır. Basım ve dağıtım hakları Dora Yayıncılığa aittir.


Kıymetli Okuyucu !

Elinizde bulunan bu kitapta öyle bir suçtan bahsedilmekte ki, bu suç son yüzyılda otuz milyondan fazla insanın vahşice öldürüldüğü, iki yüz milyondan fazla insanın çeşitli fiziksel ve ruhsal zorbalıklara maruz kaldığı, yurtlarından sürgün edildiği, ailelerinden koparıldığı, çocukların yetim ve öksüz büyütülmek zorunda kalındığı, tarihte kan kokusu ile hatırlanan bir suçtur.

 

İnsanlığa karşı suçlar iki kişinin ya da bir kişi ile bir devletin arasındaki uyuşmazlıktan öte bütün insanları hatta kavramsal kullanımı ile insanlığı ilgilendiren, adını gelecek zamanda daha çok duyacağımız uluslararası bir suçtur. Bu kanı tahminin ötesinde beklenen bir durumu ifade eder. Zira bugün uluslararası ceza mahkemesi’nde soruşturulan ve yargılanan hemen hemen bütün devletlerin yetkilileri diğer uluslararası suçlardan öte insanlığa karşı suçları işlediği iddiası ile sorumlu tutulmaktadır. Bazıları bundan dolayı ceza dahi almıştır. Bu denli önemli bir suç ancak tüm yönleri ve tarihsel kökenleri ile incelenerek yorumlanabilir.

 

 

 


Benzer ürünler