Danışma Hattı
+90 224 221 38 39  |   224 220 36 73

Medya Aracılığıyla Siyasal Sınırlar Üretmek Köşe Yazılarında CHP - AKP Karşıtlığının İnşası | 409 | Dora Yayıncılık

Medya Aracılığıyla Siyasal Sınırlar Üretmek Köşe Yazılarında CHP - AKP Karşıtlığının İnşası

156TL
Kitabın Özellikleri
Yazarlar : İsmet PARLAK
Türü : Fikir ve Sanat Eserleri
Sayfa Sayısı : 262
Baskı Sayısı : 1. Basım
Baskı Yılı : Nisan 2014
Ebatları : 15 x 21
ISBN : 978-605-4798-66-7

Bu kitap Kültür ve Truzim Bakanlığı tarafından alınan izinle telif hakları yönetmenliğine uygun olarak basılmıştır. Basım ve dağıtım hakları Dora Yayıncılığa aittir.


Türkiye'de popüler konuların bilimsel kavramlar etrafında analiz edilmesi oldukça zordur. Çoğu zaman inanç ile bilgi birbirine karışır. Hızlı değişen gündem ve taraf olma telaşı içinde neyi neden nasıl yaptığımıza dair anlaşılır bir zemin kurmakta güçlük çekeriz. Böylece aslında bizi kuran değer ve eylemlerimizin neredeyse aynı şekilde karşı tarafın da aracı haline geldiğini görmekten kaçınırız.

Bu çalışma, dil/söylem meselesi ile siyasal olan arasındaki bağı, güncel bir olayın somut zemininde inşa ederek; Türkiye siyasetinin farklı kutuplarının benzerliklerini ortaya koyuyor. Siyaset ve iletişim bilimlerinin birbirine yaklaştığı bir alanda iktidar, hegemonya, ideoloji, söylem ve anlamın sınırlarının nasıl çizildiğine dair bir çabayı içeriyor.

"Medya Aracılığı ile Siyasal Sınırlar Üretmek: Köşe Yazılarında AKP-CHP Karşıtlığının İnşası", gündelik olanla genel çerçeve arasında bağı kurmak için size yardımcı olacak bir kitap


Benzer ürünler